امتحان اعصاب، و …

سلام؛

امتحان اعصاب نظری

متأسفانه تاریخ تعیین-شده برای امتحان اعصاب برای اکثر بچه‌ها مناسب نبود، و برای تعیین تاریخ جدید یک نظرسنجی بین دوشنبه ۱۹ خرداد (هفته‌ی دوم بخش دوم) و دوشنبه ۹ تیر (هفته‌ی اوّل بخش زنان) برگزار می‌کنیم.

لطفاً بعد از دریافت پیامک بنده، برای انتخاب دوشنبه ۱۹ خرداد عدد ۱ و برای دوشنبه ۹ تیر عدد ۲ رو [مطابق معمول، انگلیسی و بدون هیچ کاراکتر اضافه] پاسخ بدین؛ و اگر تا ۱۰ شب چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت پیامک رو دریافت نکردین، حتماً اطلاع بدین تا شماره‌ی اصلی شما اصلاح بشه.

به‌روزرسانی: حدود ۴۰ ساعت پس از شروع نظرسنجی به مشارکت ۹۰٪ رسیدیم، و بیش از ۷۰٪ شرکت-کننده‌ها به گزینه‌ی دوم رأی دادن؛ بنابراین، بعد از هماهنگی با آموزش و دایره امتحانات، زمان قطعی امتحان اعصاب نظری ساعت ۱۳:۰۰ روز دوشنبه ۹ تیر شد.

نمره‌ی عفونی

بعد از پیگیری‌های انجام-شده، حدود ۲.۵ نمره یا بیشتر به نمره‌های عفونی اضافه شد. (تا درصد مردودی از حدود ۶۰٪ به ۱۰٪ یا کم‌تر کاهش پیدا کنه.) می‌تونید نمره‌ها رو از سما ببینید.

ضمناً، خواهش می‌کنم تو امتحان‌های بعدی شماره‌ی دانشجویی خودتون رو با دقت بیشتری تو پاسخ‌نامه واردکنید!

مهمان شدن

بدیهی به نظر می‌رسه، ولی با توجه به سؤال‌های مکرر بچه‌ها لازم هست توضیح بدم که هر کسی می‌تونی شهریور یا هر زمان دیگه‌ای –به شرط نداشتن واحد/بخش در دانشگاه مبدآ– تو سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی مهمان بشه!

برای گرفتن نامه‌ی مهمانی باید ابتدا به کارشناس آموزش (خانم طاهری‌نسب) مراجعه کنید؛ و اگر هر مشکلی در روند دریافت نامه وجود داشت، می‌تونید به بنده اطلاع بدین تا پیگیری کنم.

پ.ن. بسیار ممنون می‌شم اگر برای ارتباط کاری با بنده (همه‌ی مسائل مربوط به دانشگاه و …) فقط از تماس تلفنی (برای موارد فوری)، پیامک (برای موارد غیر فوری و شخصی) و دیدگاه‌های وبلاگ (برای موارد غیر فوری و غیر شخصی) استفاده کنید. (لطفاً از Viber و … برای این منظور استفاده نکنید.)

انتخاب واحد، جزوه‌های روان‌پزشکی، و …

سلام؛

انتخاب واحد

انتخاب واحد نیم‌سال جاری (۹۲۱) تو هفته‌ی گذشته کامل شده، لطفاً به سما مراجعه کنید و اگر مشکلی وجود داشت به بنده اطلاع بدین. (در حال حاضر باید همه‌ی واحدهای کارآموزی و نظری مربوط به لاین شما و سایر واحدهای نظری که با پیامک درخواست کرده بودین انتخاب شده باشن.)

ضمناً اگر امکان ورود به سما رو نداشتید، می‌تونید به کارشناس آموزش (خانم طاهری‌نسب) یا بنده اطلاع بدین تا دسترسی شما دوباره برقرار بشه.

و یادآوری می‌کنم در مورد واحدهای آمار، اپیدمیولوژی، اخلاق پزشکی، و طب اورژانس در آینده (تابستون!) تو وبلاگ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

جزوه‌های روان‌پزشکی

با تشکر فراوان از زحمات افرادی که برای آماده-کردن جزوه‌ها همکاری کردن، می‌تونید جزوه‌های جدید روان‌پزشکی و اصلاحیه‌ها رو از ادامه‌ی این نوشته دانلود کنید:

مصاحبه بالینی، علامت‌شناسی، و شرح حال روان‌پزشکی
تعاریف و طبقه‌بندی در روان‌پزشکی
خواب و داروهای خواب‌آور، ECT
اختلالات جنسی (اصلاحیه)
رابطه درمانی پزشکی و بیمار (اصلاحیه)
اسکیزوفرنیا و سایر اختلالات سایکوتیک
اختلالات خلقی و انتطباقی (اصلاحیه)
اورژانس‌های روان پزشکی (اصلاحیه)
درمان‌های غیر دارویی و Doctor Patient Relationship
اختلالات شخصیت (اصلاحیه)
اختلالات شایع روان‌پزشکی اطفال
درمان‌های دارویی

همچنین، اسلایدهای کلاس‌های روان‌پزشکی رو هم می‌تونید از این‌جا دانلود کنید.

بیمارستان فیروزآبادی

همون‌طور که احتمالاً تا الان شنیدین، دانشکده پزشکی قصد داره در آینده بخش‌هایی از آموزش بالینی پزشکی عمومی رو به بیمارستان فیروزآبادی منتقل کنه. اگر در این مورد دیدگاه و/یا سؤال خاصی دارین، می‌تونید اون(ها) رو تو دیدگاه‌های این نوشته مطرح کنید.

بخش‌های اردیبهشت

اوّلین بخش افرادی که تو این نیم‌سال کارآموزی زنان دارن، از روز شنبه ۱۳ اردیبهشت شروع می‌شه و کارآموزها باید بر اساس این spreadsheet به بخش‌ها مراجعه کنن.

لطفاً توجه داشته باشید برای افرادی که باید به بیمارستان روان‌پزشکی ایران (واقع در کیلومتر ۷ جاده مخصوص کرج، نبش کمربندی آزادگان، پشت پارکینگ شهید تندگویان) مراجعه کنن، از دانشکده پزشکی به بیمارستان و بالعکس سرویس در نظر گرفته شده. (ساعت حرکت سرویس‌ها از دانشکده به بیمارستان حدود ۷:۲۰۷:۵۰، و از بیمارستان به دانشکده حدود ۱۲:۲۰ هست.)

هومن.