آغاز کارآموزی گروه جراحی، و …

سلام؛

بالاخره کلاس‌های تئوری جراحی اعصاب، اورولوژی، ارتوپدی، و بخش عمده‌ی کلاس‌های تئوری جراحی عمومی تموم شد و از هفته‌ی آینده دیگه همه کارآموز/استاژر می‌شن!

همون‌طور که می‌دونید، گروهی که کارآموزی رو با جراحی عمومی شروع می‌کنن، از فردا (شنبه ۳۱ فروردین) بیمارستان می‌رن.

 • جراحی رسول:
  بخش(های) جراحی بیمارستان رسول تو طبقه‌ی سوم ساختمان شماره ۲ (حضرت محمد) واقع شده، و کارآموزهای جراحی باید خودشون رو به دکتر حسینی (مدیر گروه جراحی)، یا دکتر اقبالی، و یا دکتر وزیری معرفی کنن.
  برای اطلاعات بیشتر در مورد name badge، ناهار، و کمد و رختکن، لطفاً بخش بیمارستان رسول تو این نوشته رو مطالعه کنید.

و همون‌طور که می‌دونید، گروهی که کارآموزی رو با ارولوژی یا ارتوپدی شروع می‌کنن، ساعت ۱۳:۳۰ فردا تو تالار شهدا (پردیس پورسینا) امتحان جراحی اعصاب دارن. (توضیح در مورد جزوه‌ها و لینک دانلود اون‌ها رو می‌تونید تو ادامه‌ی مطلب ببینید.)

 • ارتوپدی رسول:
  کارآموزهای این گروه، باید از فردا (شنبه ۳۱ فروردین) به بخش ارتوپدی بیمارستان رسول –واقع در طبقه‌ی اوّل ساختمان شماره ۲ (حضرت محمد)– برن و خودشون رو به آقای دکتر فراهینی (رئیس بخش) یا دکتر مکرمی (رزیدنت سال چهار) معرفی کنن.
  برای اطلاعات بیشتر در مورد name badge، ناهار، و کمد و رختکن، لطفاً بخش بیمارستان رسول تو این نوشته رو مطالعه کنید.
 • اورولوژی هاشمی‌نژاد:
  کارآموزهای این گروه، می‌تونن از پس‌فردا (یکشنبه ۱ اردیبهشت) بیمارستان برن و به آموزش –واقع در طبقه دوم– مراجعه کنن.
  آموزش بیمارستان به کارآموزها name badge می‌ده، و اون‌ها رو برای گرفتن کمد به خدمات معرفی می‌کنه؛ همچنین، آموزش اون‌ها رو به سلف سرویس معرفی می‌کنه تا بتونن مثل کارمندهای بیمارستان با هزینه‌ی کم‌تری ناهار تهیه کنن.
  در ادامه‌ی دوره هم کارآموزهای این بیمارستان باید هنگام ورود به بیمارستان و خروج از اون‌جا به دفتر آموزش برن و برگه‌ی حضورغیاب رو امضا کنن.

در ادامه، چند مطلب مربوط به کارآموزهای داخلی رو می‌بینید:

داخلی رسول:

متأسفانه با وجود خواسته‌ی بیشتر کارآموزهای داخلی، از نظر دانشکده (و …)‌ امکان تغییر برنامه‌ی داخلی تو این نیم‌سال وجود نداره. امیدوارم لااقل بتونیم با کمک همدیگه برنامه‌ی موجود رو بهبود بدیم و از نواقص اون کم کنیم.

داخلی فیروزگر:

همون‌طور که تو نوشته‌ی پیش گفته بودم، یه کارآموز تو هر گزارش صبحگاهی باید شرح حال یه بیمار که استاد اون روز مشخص می‌کنه رو ارائه کنه. ممنون می‌شم اگر اسم خودتون رو تو این spreadsheet مقابل روزهایی که مایل به ارائه‌ی شرح حال هستید اضافه کنید.

افزون بر این، با توجه به این‌که فردا (شنبه ۳۱ فرودین) نسخه‌ی نهایی برنامه‌ی کشیک‌ها رو به خانم طاووسی تحویل می‌دم، ممنون می‌شم اگر یک بار دیگه اون‌ها رو مرور کنید و مطمئن بشید که مشکلی نداره.

و در پایان، یادآوری می‌کنم که فردا (شنبه ۳۱ فرودین) و دوشنبه (۲ اردیبهشت) از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴:۰۰ تو کلاس درس داخلی کارگاه EBM آقای دکتر خمسه برگزار می‌شه!

هومن.
ادامه خواندن “آغاز کارآموزی گروه جراحی، و …”

برنامه‌ی پس از جدایی، و …

سلام؛

امیدوارم حال‌تون خوب باشه، و از رویدادهای اخیر زیادی نگران نشده باشید!

یک هفته بعد از تولد دوباره‌ی دانشگاه علوم پزشکی ایران، بالاخره می‌تونم اعلام کنم که: برنامه‌های داخلی و جراحی فعلاً تغییر نمی‌کنه، و در حال حاضر لازم نیست دانشجویی بین بیمارستان‌ها جابجا بشه.

لازم به ذکر هست که بنده پیگیری مکتوب و شفاهی این موضوع رو از ۱۹ فروردین شروع کرده بودم و بیشتر از ۲۴ ساعت از هفته‌ی گذشته رو هم تو جلسات مختلف گذروندم، ولی تا صبح شنبه پاسخ مشخصی از مسئولین گرفته نشده بود!


در مورد برنامه‌ی داخلی رسول، متأسفانه عده‌ای بعد از اعلام این خبر –که بنده تصمیم‌گیرنده‌ی اون نبودم– ابراز نارضایتی کردن؛ که برای جلب رضایت حداکثری، با نظرسنجی تلفنی از کارآموزهای داخلی این بیمارستان مشخص شد که اکثریت نسبی (و نه مطلق!) از بچه‌ها برنامه‌ی سه‌هفته‌ای رو ترجیح می‌دن.

بنده این موضوع رو فردا به مسئولین دانشکده پزشکی و گروه داخلی منتقل می‌کنم، و از اون‌ها می‌خوام که در این مورد تصمیم‌گیری کنن.


کارآموزهای داخلی فیروزگر هم توجه داشته باشن که دکتر خمسه تو روزهای شنبه ۳۱ فروردین و دوشنبه ۲ اردیبهشت از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴:۰۰ تو کلاس درس داخلی برای اون‌ها کارگاه EBM برگزار می‌کنه.

علاوه بر این، کارآموزهای داخلی این بیمارستان روزهایی که طبق برنامه‌ی گزارش صبحگاهی استادی از بخش اون‌ها تو مورنینگ حاضر می‌شه باید با نظر ایشون از یه بیمار جالب شرح‌حال بگیرن و اون رو ارائه کنن.


در پایان، به این مسئله اشاره می‌کنم که بعد از stable شدن نسبی برنامه‌ها –همون‌طور که پیش‌تر هم گفته بودم– دیگه نیازی به حضور مستقیم بنده نیست، و از افرادی که مایل هستن قائم مقام (!) نماینده تو یه line/بیمارستان باشن می‌خوام علاقه‌مندی‌شون برای این کار رو به بنده اعلام کنن.

هومن.

جلسه‌ی اضطراری!

سلام؛

ساعت ۱۶:۳۰ امروز*، چهارشنبه ۲۱ فروردین، جلسه‌ای خواهیم داشت تا در مورد تشکیل مجدد دانشگاه علوم پزشکی ایران صحبت کنیم، و در صورت لزوم، تقسیم بچه‌ها بین گروه‌ها/بیمارستان‌ها رو تغییر بدیم. محل برگزاری این جلسه، ساختمان شماره ۲ دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران (ساختمان معاونت دانشجویی سابق) هست؛ و لطفاً پیش از برگزاری اون تا جای ممکن از تجمع کردن و/یا ایجاد بی‌نظمی تو دانشگاه پرهیز کنید.

با توجه به این‌که ممکنه تو گروه/بیمارستان شما تغییراتی ایجاد بشه، خواهش می‌کنم سعی کنید که حتماً تو این جلسه حضور داشته باشید.

متشکرم،
هومن.

*در این خصوص از ۹۶ نفر [که این فرم رو پر کرده بودن] نظرسنجی شد، و ۴۴ پاسخ از ۶۵ پاسخ دریافتی این زمان رو ترجیح دادن.

«تشکیل مجدد دانشگاه علوم پزشکی ایران»

نخستین خبرها:

 1. منتفی شدن ادغام دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران. باشگاه خبرنگاران جوان. ۱۸ فروردین ۱۳۹۲.
 2. آموزش پزشکی و درمان شایسته مردم ایران را بهتر از قبل ارائه می کنیم. وبدا. ۱۸ فروردین ۱۳۹۲.
 3. دانشگاه علوم پزشکی ایران مجدداً از دانشگاه علوم پزشکی تهران جدا شد. خبرگزاری فارس. ۱۸ فروردین ۱۳۹۲.
 4. ادغام دانشگاه های علوم پزشکی تهران و ایران منتفی شد/بیمارستان های زیرمجموعه بازگردانده می شود. باشگاه خبرنگاران جوان. ۱۸ فروردین ۱۳۹۲.
 5. تشکیل مجدد دانشگاه علوم پزشکی ایران. وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی. ۱۸ فروردین ۱۳۹۲.
 6. دانشگاه علوم پزشکی ایران مجدداً از دانشگاه علوم پزشکی تهران جدا شد. همشهری. ۱۹ فروردین ۱۳۹۲.

همچنین، وب‌گاه دانشگاه علوم پزشکی ایران را ببینید.

این نوشته به‌روزرسانی خواهد شد…

مورنینگ رسول، مورنینگ و کشیک فیروزگر

سلام؛

تو این نوشته می‌تونید چند خبر مربوط به داخلی‌های رسول و فیروزگر رو ببینید:

رسول:

مورنینگ فردا استثنائاً کنار اتاق تست ریه وسط راهروی طبقه ۷ ساختمان شماره ۲ (حضرت محمد) برگزار می‌شه، و جلسه‌ی orientation هم بعد از اون هست.

فیروزگر:

مورنینگ فردا ساعت ۸:۳۰ تو طبقه‌ی بالای سالن وره‌مهر (سمت راست در صورت ورود از در اورژانس / کتاب‌خونه‌ی سابق) تشکیل می‌شه، و استاد اون هم خانم دکتر الماسی (اتند روماتولوژی و مسئول استاژرهای داخلی) هستن. ضمناً در نظر داشته باشید که ساعت مورنینگ، مستقل از ساعت ورود ۷:۳۰ هست!  (راستی احتمالاً بقیه‌ی مورنینگ‌های این هفته همون ساعت ۸ باشه، ولی قراره از هفته‌ی آینده ساعت مورنینگ استاژرهای فیروزگر ۸:۳۰ بشه.)

همچنین، همون‌طور که گفته بودم، هر استاژر داخی فیروزگر باید ۸ کشیک اورژانس داشته باشه. لطفاً برای تعیین برنامه‌ی کشیک‌ها، اسم خودتون رو جلوی روزهایی که مایل هستید کشیک داشته باشید تو این spreadsheet وارد کنید. در نظر داشته باشید که هر روز فقط ۲ یا حداکثر ۳ نفر می‌تونن کشیک بمونن، و ساعت کشیک‌های شنبه تا چهاشنبه از ۱۴ تا ۲۰ و کشکیک‌های پنجشنبه از ۸ تا ۱۳ هست. (برنامه‌ی کشیک‌های داخلی ۲ هم به زودی به اون spreadsheet اضافه می‌شه شده، و لطفاً سعی کنید با احتساب داخلی ۲ها تو یه روز بیشتر از ۴نفر کشیک نباشن.)

هومن.

بعد عید چی کنیم؟! (برنامه‌ها و …)

سلام؛

تو این نوشته، برنامه‌ی کلاس‌های نظری، تاریخ امتحان‌ها، و یه سری توضیحات و اطلاعات مفید در مورد بخش‌ها/بیمارستان‌ها رو می‌بینید. (برای دیدن برنامه‌ی کلاس‌های تئوری، روی اسم اون‌ها کلیک کنید؛ همچنین با نگه داشتن نشانگر mouse روی اسم بیمارستان‌ها، نشانی اون‌ها رو می‌بینید و می‌تونید با کلیک کردن روی اون‌ها، موقعیت‌شون روی نقشه رو هم ببینید.)

زیربنای این نوشته (تلاش برای شبیه کردن برنامه‌ی کارآموزی پردیس همت با پردیس پورسینا، گرفتن برنامه‌ی کلاس‌ها از گروه‌ها، و …) نتیجه‌ی چند هفته پیگیری تمام وقت –حتی تو عصر ۲۸ اسفند– هست!

داخلی:

بخش‌های داخلی از شنبه ۱۷اُم می‌شه، و تنها کلاس تئوری این نیم‌سال اپیدمیولوژی هست که تو سالن شهید محتشمی پردیس همت تشکیل می‌شه. تاریخ امتحان اپیدمیولوژی –همون‌طور که این‌جا گفته بودیم– سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت، و تاریخ امتحان داخلی هم سه‌شنبه ۵ شهریور هست؛ البته در پایان هر بخش داخلی هم یه امتحان خواهید داشت.

 • بیمارستان رسول:
  باید ساعت ۸ صبح شنبه به طبقه ۸ ساختمان شماره ۱ (سیدالشهدا) مراجعه و تو مورنینگ شرکت کنید، و بعد هم اون‌جا یه جلسه‌ی orientation خواهید داشت و به بخش‌ها معرفی می‌شید.
  برای گرفتن name badge باید با یک قطعه عکس به آموزش بیمارستان –واقع در طبقه ۸ ساختمان شماره ۱ (سیدالشهدا)– مراجعه کنید.
  برای استفاده از ناهار بیمارستان، باید name badge خودتون رو به امور اداری –واقع در طبقه ۱ ساختمان شماره ۴ (حضرت ابولفضل)– ببرید تا بارکد به اون الصاق بشه. ناهار این بیمارستان برای کارآموزها رایگان نیست، و برای شارژ کارت‌تون بعد گرفتن بارکد باید دوباره به آموزش مراجعه کنید.
  کارآموزهای بیمارستان رسول اجازه‌ی استفاده از پاویون کارورزها رو ندارن، و رختکن و کمدهای اون‌ها نزدیک باجه‌ی ملت –واقع در طبقه‌ی همکف ساختمان شماره ۲ (حضرت محمد)– هست. برای گرفتن کمد، باید آقای رحیم‌پور رو اون‌جا پیدا و مبلغ ۵ تا ۷ هزار تومان به ایشون پرداخت کنید.
  بخش‌های این بیمارستان زمان ورود و خروج و و سیاست‌های حضورغیاب متفاوت دارن و باید در این مورد از مدیر هر بخش سؤال کنید. (البته معمولاً باید قبل از مورنینگ، مثلاً ساعت ۷:۳۰، تو بیمارستان باشید تا با بیمارهای اون روز آشنا بشید و حضورغیاب هم معمولاً تو اتاق پزشکان هر بخش انجام می‌شه.)
  برای اطلاعات بیشتر در مورد کشیک‌های داخلی و اورژانس این بیمارستان، این نوشته رو ببینید.
  ترتیب بخش‌ها و تاریخ شروع و پایان اون‌ها رو هم می‌تونید از این‌جا ببنید. (طول بخش‌های داخلی تو این بیمارستان ۲ هفته و از شنبه تا پنجنشبه خواهد بود.)
 • بیمارستان فیروزگر:
  صبح شنبه، پیش از مراجعه به بخش‌ها، باید ابتدا به اتاق معاونت آموزشی و پژوهشی –واقع در طبقه همکف، و بعد به اتاق رئیس بخش داخلی –واقع در طبقه اوّل– مراجعه کنید.
  تو اتاق معاونت آموزشی و پژوهشی می‌تونید از خانم وکیلی name badge بگیرید و نیاز به ارائه‌ی عکس هم نیست.
  همچنین برای ناهار، اگر کارت دانشجویی داشته باشید، می‌تونید اون رو تو همون اتاق برای ناهار بیمارستان فیروزگر فعال کنید، و در غیر این صورت با مبلغ ۵ هزار تومان ودیعه به شما یه کارت موقت داده می‌شه. ناهار این بیمارستان برای کارآموزها رایگان هست.
  تو بیمارستان فیروزگر هم کارآموزها کمد و رختکن مجزا ندارن و می‌تونن از پاویون کارورزها استفاده بکنن. برای گرفتن کمد، باید درخواست‌تون رو تو همون اتاق به آقای بقایی بگید و باید بهتره قفل همراه خودتون داشته باشید.
  علاوه بر این، باید تو اون اتاق اثر انگشت‌تون رو برای حضورغیاب ثبت کنید. برای هر بخش فقط یک روز مرخصی مجاز هست، و هر روز غیبت ۰.۵ نمره از نمره‌ی شما کم می‌کنه. ضمناً شما باید از ۷:۳۰ تا ۱۲:۳۰ تو بیمارستان باشید، و هر تأخیر در ورود یا تعجیل در خروج هم ۰.۲۵ نمره از نمره‌ی شما رو کم می‌کنه.
  تو اتاق رئیس بخش داخلی، خانم طاووسی به شما log book و آموزش‌نامه می‌ده. توجه داشته باشید که امکان گرفتن دوباره‌ی log book وجود نداره، و با گم کردن اون ۱۲ نمره‌ی بخش رو از دست می‌دید.
  کارآموزهای داخلی این بیمارستان ۸ کشیک اورژانس دارن و به زودی برنامه‌ی کشیک رو مشخص می‌کنیم.
  ترتیب بخش‌ها و تاریخ شروع و پایان اون‌ها رو هم می‌تونید از این‌جا ببنید. (طول بخش‌ها تو این بیمارستان برای ۴ بخش اوّل داخلی ۳ هفته از شنبه تا چهارشنبه، و برای ۳ بخش بعدی ۲ هفته از شنبه تا پنجشنبه خواهد بود.)
  راستی توصیه شده روز پنجشنبه به بیمارستان فیروزگر برید، بخش‌تون رو پیدا کنید، تخت‌های اون بخش رو بین گروه‌تون تقسیم کنید، و از بیمارهای خودتون شرح حال بگیرید، تا صبح شنبه کاملاً آماده باشید.

جراحی:

برنامه‌ی جراحی رو مصطفی فرج‌پور هم تو وبلاگ گذاشته بود، ولی می‌تونید خلاصه‌ی بخش اوّل اون رو تو این نوشته هم ببینید. البته پیش از شروع بخش‌های جراحی یه نوشته‌ی دیگه هم خواهیم داشت.

 • آغاز با جراحی:
  از شنبه ۱۷ فروردین به مدت دو هفته کلاس‌های تئوری جراحی تو تالار امام حسین بیمارستان سینا تشکیل می‌شه، و شروع بخش جراحی عمومی تو بیمارستان خودتون از شنبه ۳۱اُم هست؛ البته کلاس‌های تئوری جراحی کاملاً فشرده تو دو هفته نیست، و تا پنجشنبه ۹ خرداد هم ادامه داره.
  امتحان جراحی عمومی، هم‌زمان با پایان بخش اون و ساعت ۱۰:۳۰ چهارشنبه ۲۳ خرداد هست.
 • آغاز با جراحی اعصاب، اورولوژی، ارتوپدی:
  از شنبه ۱۷ فروردین به مدت سه روز کلاس‌های تئوری جراحی اعصاب، از سه‌شنبه ۲۰اُم به مدت سه روز کلاس‌های تئوری اورولوژی، و از شنبه ۲۴اُم به مدت یک هفته کلاس‌های تئوری ارتوپدی تو کلاس ۴ پردیس پورسینا تشکیل می‌شه، و شروع بخش اورولوژی یا ارتوپدی تو بیمارستان خودتون از شنبه ۳۱اُم هست.
  امتحان جراحی اعصاب هم‌زمان با شروع بخش‌ها و ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۳۱ فروردین، امتحان اورولوژی نظری هم‌زمان با پایان دو بخش اوّل و ساعت ۱۳:۳۰ چهارشنبه ۲۲ خرداد، و امتحان ارتوپدی هم هم‌زمان با شروع کلاس‌های جراحی عمومی و ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۲۵ خرداد هست.

راستی بابت تأخیر زیاد تو انتشار این نوشته و نوشته‌ی پیش هم پوزش می‌خوام.

موفق باشید،
هومن.

پ.ن. متأسفانه هنوز ۱۳ نفر مشخصات‌شون رو تو این فرم وارد نکردن.

پ.پ.ن. لطفاً فراموش نکنید نوشته‌ی پیش که تقریباً هم‌زمان با این نوشته منتشر شده رو هم ببنید.

انتخاب واحد

درود!

سال نو رو شادباش می‌گم، و امیدوارم سالی همراه با سلامتی و سرشار از کامیابی باشه.

همون‌طور که از عنوان پیداست، این نوشته یکی از دو نوشته‌ی پیش‌تر وعده داده شده و در مورد انتخاب واحد هست.

برای انتخاب واحد این نیم‌سال، ابتدا من و خانم هومند سعی کردیم کد درس‌های پردیس همت رو شبیه به پردیس پورسینا کنیم [و البته امیدوارم کد درس‌های دو پردیس رو تو نیم‌سال آینده ساده‌تر هم بکنیم!]، و بعد هم با خانم طاهری‌نسب واحدهای همه‌ دانشجوهای مهر ۸۸ پردیس همت رو واسه‌شون با کدهای جدید انتخاب کردیم.

با توجه به این‌که عوامل مختلفی ممکنه باعث درست انتخاب نشدن واحدهای برخی دانشجوها شده باشه، کدهای انتخاب واحد رو تو ادامه‌ی مطلب می‌ذارم و خواهش می‌کنم واحدهایی که تو بخش «تأییدیه انتخاب واحد» سما می‌بینید رو با این‌ها مقایسه کنید. (توجه داشته باشید که همه‌ی دانشجوهای ورودی دانشگاه علوم پزشکی ایران سابق –مستقل از line مطب یا کارآموزی‌شون– دانشجوی پردیس همت هستن.)

اگر مشکلی تو انتخاب واحد شما وجود داشت (مثلاً واحدی برای شما انتخاب نشده یا اضافی انتخاب شده، با کد درس یا گروه اشتباه انتخاب شده، یا …) یا اگر نتونستید به سما وارد بشید، لطفاً به بنده اطلاع بدید.

سال خوبی داشته باشید،
هومن.

متأسفانه در حال حاضر دسترسی به سما از اینترنت با اختلال مواجه هست!
ادامه خواندن “انتخاب واحد”