امتحان‌ها، جزوه‌ها، و برنامه‌ی کلاس‌های گروه جراحی

سلام؛

همون‌طور که می‌دونید، امتحان جراحی نظری ساعت ۱۰:۳۰ چهارشنبه ۲۲ خرداد و امتحان اورولوژی نظری ساعت ۱۳:۳۰ همون روز برگزار می‌شن؛ و زمان امتحان ارتوپدی نظری هم ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۲۵ خرداد هست. این امتحان‌ها برای کارآموزهای همه‌ی بیمارستان‌ها تو پردیس پوسینا برگزار می‌شه، و سؤال‌ها برای همه یکسان هست.

لطفاً توجه داشته باشید که این امتحان‌ها مربوط به درس‌های نظری، و متفاوت با امتحان‌های پایان بخش هست. در واقع افرادی که کارآموزی رو با جراحی عمومی شروع کردن، الان امتحان جراحی نظری، و افرادی که کارآموزی رو با اورولوژی یا ارتوپدی شروع کردن، الان امتحان اورولوژی نظری و ارتوپدی نظری خواهند داشت.


در ادامه‌ی این نیم‌سال، برای افرادی که کارآموزی رو با جراحی عمومی شروع کرده بودن از شنبه ۲۵ خرداد به مدت سه روز کلاس‌های تئوری جراحی اعصاب، از سه‌شنبه ۲۸اُم به مدت سه روز کلاس‌های تئوری اورولوژی، و از شنبه ۱ تیر به مدت پنج روز کلاس‌های تئوری ارتوپدی تو تالار امام حسین بیمارستان سینا تشکیل می‌شه، و شروع بخش اورولوژی یا ارتوپدی از شنبه ۸ تیر خواهد بود.
در نظر داشته باشید که امتحان جراحی اعصاب نظری هم‌زمان با شروع بخش‌ها و ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۸ تیر، امتحان اورولوژی نظری ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۲ شهریور، و امتحان ارتوپدی نظری هم ساعت ۱۳:۳۰ دوشنبه ۴ شهریور هست.

همچنین، برای افرادی که کارآموزی رو با اورولوژی یا ارتوپدی شروع کرده بودن، از شنبه ۲۵ خرداد به مدت دو هفته کلاس‌های تئوری جراحی تو کلاس ۴ پردیس پورسینا تشکیل می‌شه، و شروع بخش جراحی عمومی از شنبه ۸ تیر هست؛ البته کلاس‌های تئوری جراحی کاملاً فشرده تو دو هفته نیست، و تا پنجشنبه ۲۴ مرداد هم ادامه داره.
در نظر داشته باشید که امتحان جراحی نظری، ساعت ۱۰:۳۰ شنبه ۲ شهریور هست.

(برنامه‌ی هر کلاس با کلیک روی اسم اون درس تو نوشته‌ی بالا قابل مشاهده هست.)


سری اوّل جزوه‌های جراحی، اورولوژی، و ارتوپدی تو وبلاگ گذاشته شده بود؛ و سایر جزوه‌های تایپ-شده رو هم می‌تونید از ادامه‌ی این مطلب دانلود کنید. (همه‌ی جزوه‌های اورولوژی و ارتوپدی تایپ شدن، ولی بخشی از جزوه‌های جراحی دست‌نویس یا قدیمی هستن و جزوه‌ی کامل رو باید از انتشارات آقای پروانه‌وار یا آقای عباسی تهیه کرد.)

هومن.
ادامه خواندن “امتحان‌ها، جزوه‌ها، و برنامه‌ی کلاس‌های گروه جراحی”

نمره‌ی فارماکولوژی عملی، حذف درس‌ها، و …

سلام؛

داخلی فیروزگر (گزارش صبحگاهی و گروه‌بندی):

لطفاً برنامه‌ی گزارش صبحگاهی ماه خرداد رو ببینید، و وارد-کردن اسم‌ها تو این spreadsheet رو هم فراموش نکنید!

همچنین، برای دیدن گروه‌بندی سه بخش پایانی، لطفاً این spreadsheet رو نگاه کنید و اگر مشکلی وجود داشت به بنده اطلاع بدید.

جزوه‌های جراحی/ارولوژی/ارتوپدی:

از این به بعد جزوه‌ی کلاس‌هایی که مشترک با دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شه رو هم می‌تونید از آقای پروانه‌وار تهیه کنید. (تا الان سه سری جزوه‌ی جراحی، یک سری جزوه‌ی اورولوژی، و یک سری جزوه‌ی ارتوپدی تو انتشارات آقای پروانه‌وار گذاشته شده.)

همچنین، می‌تونید جزوه‌های تایپ-شده‌ی جراحی رو از این‌جا، و جزوه‌های تایپ-شده‌ی ارولوژی و ارتوپدی رو از ادامه‌ی مطلب دانلود کنید.

کلاس‌های ارتوپدی:

کارآموزهای ارتوپدی این گروه هم [مثل گروه قبل] یه سری کلاس با دکتر مهرپور دارن که اوّلین اون‌ها (آتل‌بندی) طبق اطلاع‌رسانی قبلی تشکیل شده، و زمان کلاس‌های بعدی ساعت ۱۴ تا ۱۷ روزهای یک‌شنبه ۵ تا سه‌شنبه ۷ خرداد و یک‌شنبه ۱۲ خرداد هست که تو تالار شهید داستانی بیمارستان شریعتی برگزار می‌شه.

نمره‌ی فارماکولوژی:

مشخص شد فقط نمره‌ی گروه‌های زیر به خاطر کامل-نبودن گزارش کارها کم شده، و سایر گروه‌ها از همه‌ی گزارش کارها نمره گرفتن:

گروه ۲
(به جز ۱ نفر)
دکتر شفیعی
گروه ۵ دکتر کیهان‌فر
گروه ۶
(به جز ۲ نفر)
دکتر کیهان‌فر
گروه ۹ دکتر ابراهیمی
دکتر کیهان‌فر
گروه ۱۰ دکتر کیهان‌فر ابراهیمی
گروه ۱۲ دکتر شفیعی
(۲ جلسه)

اگر از اعضای گروه‌های بالا هستید و گزارش کارها رو تحویل دادین، لطفاً به گروه فارماکولوژی مراجعه و فردی که گزارش کار رو تحویل گرفته پیدا کنید و به بنده اطلاع بدید. (به‌روزرسانی: ممکنه جدول بالا کاملاً صحیح نباشه.)

حذف درس‌ها (اپیدمیولوژی!):

همون‌طور که می‌دونید، بر اساس آیین‌نامه‌ی آموزشی به شکل معمول فقط تو بازه‌های زمانی «حذف و اضافه» و «حذف اضطراری» می‌شه درس‌ها رو حذف کرد؛ گرچه تو دانشگاه علوم پزشکی تهران معمولاً می‌تونستیم خارج از اون بازه‌ها هم درس‌ها رو حذف کنیم.

متأسفانه چند روز قبل از امتحان اپیدمیولوژی (بهداشت ۵) –که فقط چند روز بعد از زمان حذف اضطراری بود– عده‌ای از دانشجوها تصمیم به حذف اون واحد گرفتن، که در ابتدا با مخالفت آموزش مواجه شدن؛ و خوشبختانه در ادامه با پیگیری‌هایی که انجام شد، این بار هم تونستن درس رو حذف کنن.

لطفاً در جریان باشید که حذف یک درس قبل از امتحان اون یک کار عادی نیست، و بهتره سعی کنید در آینده درس‌ها رو فقط تو بازه‌های مجاز حذف کنید.

هومن.

بعد نوشت: متأسفانه نمره‌های مهارت‌های بالینی نظری دانشجوهای لاین رسول-فیروزگر هم اشتباه محاسبه شده؛ که البته اصلاح اون‌ها در حال پیگیری هست.
ادامه خواندن “نمره‌ی فارماکولوژی عملی، حذف درس‌ها، و …”